HACI İBRAHİM ŞAHİN 1858'den Günümüze

Hacı İbrahim Şahin tarihte bir ilki gerçekleştirerek o zamana kadar pahalı olması nedeniyle sadece Osmanlı sarayında yapılmakta olan tahin pekmezli helvayı, toz, şeker ve tahini yarı yarıya karıştırarak imal etmiştir. 

Böylece lezzeti daha da güzelleşen ve üretim maliyeti düşen helvayı halkın da rahatlıkla alabileceği düzeye gelmesini ve yaygınlaşmasını sağlamıştır. 

Dönemin, Osmanlı paşası Abidin Paşa tarafından kendisine üretim izni ve helvanın mucidi ünvanı verilmiştir.

Günümüzde Hacı İbrahim Şahin’in Osmanlı Sarayı onaylı helvası, biz torunları için beş kuşaktır yolumuza ışık tutan bir miras ve gelenek iken siz değerli tüketicilerimizin ise sofrasına ziyafet olmaya devam etmektedir.

166 YILLIK TECRÜBE VE GELENEK

Helva, lokum ve tahin-pekmez ürünlerimizi, geleneksel ustalık yöntemlerimize sahip çıkarak, 164 yıllık tecrübemiz ile günümüz tatları harmanlayan bir yaklaşım ile üretiyoruz. 

Siz ve sevdikleriniz için en güvenilir ve en lezzetli olan doğal ürünleri üretmekten memnuniyet duyuyoruz. Her paket ve şişemize doğallık ve her damak zevkine uygun seçeneklerle Dedemin Tatlarında herkesin zevkine uygun bir tat mevcut çünkü tadımızda emek ve tecrübe var.

1858 yılından günümüzü gelen bu tatlı tecrübeyi siz de deneyimleyin.