1858'den beri dededen toruna
değişmeyen lezzetler

dedemin tatları
TARİHİMİZ

HACI İBRAHİM ŞAHİN 1858'den Günümüze

Hacı İbrahim Şahin tarihte bir ilki gerçekleştirerek o zamana kadar pahalı olması nedeniyle sadece Osmanlı sarayında yapılmakta olan tahin pekmezli helvayı, toz, şeker ve tahini yarı yarıya karıştırarak imal etmiştir. 

Böylece lezzeti daha da güzelleşen ve üretim maliyeti düşen helvayı halkın da rahatlıkla alabileceği düzeye gelmesini ve yaygınlaşmasını sağlamıştır. 

Dönemin, Osmanlı paşası Abidin Paşa tarafından kendisine üretim izni ve helvanın mucidi ünvanı verilmiştir.

Günümüzde Hacı İbrahim Şahin’in Osmanlı Sarayı onaylı helvası, biz torunları için beş kuşaktır yolumuza ışık tutan bir miras ve gelenek iken siz değerli tüketicilerimizin ise sofrasına ziyafet olmaya devam etmektedir.

 

164 YILLIK TECRÜBE VE GELENEK

Helva, lokum ve tahin-pekmez ürünlerimizi, geleneksel ustalık yöntemlerimize sahip çıkarak, 164 yıllık tecrübemiz ile günümüz tatları harmanlayan bir yaklaşım ile üretiyoruz. 

Siz ve sevdikleriniz için en güvenilir ve en lezzetli olan doğal ürünleri üretmekten memnuniyet duyuyoruz. Her paket ve şişemize doğallık ve her damak zevkine uygun seçeneklerle Dedemin Tatlarında herkesin zevkine uygun bir tat mevcut çünkü tadımızda emek ve tecrübe var.

1858 yılından günümüzü gelen bu tatlı tecrübeyi siz de deneyimleyin.

Biz Kimiz?

Hikayemiz

Hacı İbrahim Şahin’in 5. nesil torunları olarak bu geleneksel tatları günümüz teknolojisi ve yenilikleriyle buluşturarak yepyeni, taze ve eşsiz lezzetler yarattık. 

Geleneksel lokum tadını günümüz trendleri ile birleştirerek elde ettiğimiz yeni nesil lokumlarımız; Hürrem, Lotus Bisküvili, Bohça, Oreolu, Oskar lezzetlerimizi tüm dünyaya tattırmak için buradayız ve takdirinizle gün geçtikçe daha da hızlı büyüyoruz.


 

Lezzet Görüşleri

Ücretsiz Kargo
Ücretsiz Kargo

250 TL ve Üzeri

Ücretsiz İade
Ücretsiz İade

Geçerli Sebeplerle İade

Güvenli Kargo
Güvenli Kargo

Özel Kutulama ile Güvenli Teslimat

Ödüllü Doğallık
Ödüllü Doğallık

Tamamen Doğal